Loading...

Firma mobilności Uber uruchomiła usługę UberGreen w Kijowie. W stolicy Ukrainy na ulice ma wyjechać 200 samochodów elektrycznych różnych marek, a firma spodziewa się, że do końca kwietnia z usługi skorzysta 10 000 osób. Jednak w innych miastach postęp był powolny.

Kijów nie jest pierwszym miastem, w którym Uber próbuje zachęcić do korzystania z samochodów elektrycznych. UberGreen jest obecnie dostępny w  Bukareszcie,  a także w Amsterdamie, Paryżu, Londynie, Lizbonie, Porto, Zurychu i Monachium.

Podobno mamy więc ochotę dodać, biorąc pod uwagę, że nasze doświadczenie redaktorów Ubera w prawie wszystkich powyższych miastach dało słabe wyniki. Krótko mówiąc, te samochody elektryczne UberGreen wydają się prawie nie do rezerwacji.

Jednak w Kijowie Uber działa jako faktyczny operator floty, a nie kierowca wprowadzający własne samochody. W stolicy Ukrainy, flota liczy ponad 200 pojazdów elektrycznych, w tym Nissan Leaf, Renault Zoe, Hyundai Ioniq Tesla S, BMW i3, Chevrolet Volt, a samochody Chevrolet Bolt, zgodnie z  Kijowskiego postInterfax  Agencja cytuje również przedstawiciela podkreślając przy uruchomieniu prasowej, że „oczywiście, że to dopiero początek. Oczekujemy, że do końca kwietnia 10 000 mieszkańców Kijowa skorzysta z Green ”.

Znowu pozostaje to do zobaczenia. Pewne jest to, że Uber stara się zwiększyć wysiłki, aby pomóc swoim zwykle niezależnym kierowcom przejść na zelektryfikowane opcje, zwłaszcza ze względu na nadchodzące przepisy uniemożliwiające podmiotom zajmującym się gazem wjazd do centrów miast. W Londynie na przykład, firma wprowadziła opłatę za pośrednictwem aplikacji, która ma przełożyć się na dodatkowe dla kierowcy  podobno . Ponadto zbliża się proces w Berlinie. Jeszcze bardziej ekologicznie, Uber kupił również usługi udostępniania e-rowerów, kiedy nabyli Jump, aby dodać do swojego portfolio mobilności (  informowaliśmy ).

Aby UberGreen przedstawiał rzeczywiste wyniki, kluczowe znaczenie ma zwiększenie liczby dostępnych samochodów elektrycznych. Biorąc pod uwagę, że UberGreen wystartował w Bukareszcie z 20 EV, 200 samochodów elektrycznych w Kijowie wydaje się dobrym początkiem.

Jeśli mieszkasz w jednym z miast UberGreen, chcielibyśmy usłyszeć o twoich doświadczeniach.

kyivpost.cominterfax.com Autor:  Nora Mantheyhttps://www.electrive.com/2019/03/24/ukraine-uber-to-launch-electric-car-fleet-in-kiev/